Nuk ka përshkrim të produktit
| Brendi | Apple |
| Modeli i Produktit | Apple 10.9-inch iPad Air5 Wi-Fi 64GB - Space Grey |
| Rezolucioni | 2360 x 1640 pixels |
| Madhesia e ekranit | 10.9 inch |
| Rrjeti | Wi-Fi 6 |
| Ngjyra | Hiri e errët |
| Procesor | Apple M1 |
| Shpejtësia e procesorit | CPU me 8 bërthama me 4 bërthama të performancës dhe 4 bërthama efikasiteti |
| Memoria | 64 GB |
| Slot | - |
| Ram memoria | 8 GB |
| Kamera e pasme | 12 MP, f/1.8, (wide), 1/3", 1.22µm, dual pixel PDAF |
| Kamera e përparme | 12 MP, f/2.4, 122˚ (ultrawide) |
| Bluetooth | Yes |
| Fingerprint | No |
| Bateria | E integruar 28.6 Wh, deri në 10 orë |
| Sistemi operativ | iPadOS 16 |
| Garanci | 1 vit |
| Barkodi | 194252794531 |